לראשונה: הוסרה הכשרות בגלל שיקולי בריאות

Rabbi Shmuel Eliyahu Shlita

Rabbi Shmuel Eliyahu Shlita

הרבנות הראשית הורתה לרב פנחס כהן, רב העיר נתיבות להוריד את הכשרות לחברת “יבולי הנגב” בגלל הימצאות חומרי הדברה שאסורים בשימוש בכמות חריגה. הרב שמואל אליהו שבדק את הנושא מקרוב גם בהקשר של בדיקת עלים לקראת חג הפסח כיו”ר הועדה לבדיקת עלי ירק מטעם הרבנות הראשית גילה כי חברת “יבולי הנגב” מרססת את העלים באופן שמסוכן למאכל אדם.

הרב אליהו שלח מכתב חריף לרב רפאל יוחאי מהיחידה להונאה בכשרות שיעצור לאלתר את שיווק הסחורה של יבולי הנגב. “בבדיקות מעבדה שנערכו לעשרים חברות שמגדלות ירקות עליים נמצאו שאריות חומרי הדברה בכמות מוגברת אצל חברת יבולי הנגב. החומרים שבהם הם השתמשו היו חומרים אסורים והם השתמשו ביותר מחומר אסור אחד. לפי ההסבר שקיבלנו מד”ר צחי סקלסקי מנהל מעבדות בקטוכם החומרים הללו הם מסוכנים לשימוש וחייבים להוריד אותם מהחנויות למרות שהם כבר שווקו. ובודאי לא לשווק יותר אחרים. הודענו לרב פנחס כהן על כך. והם הודיעו לחברה אך לצערינו החברה ממשיכה לשווק סחורה גם גם ביום שישי אחרי ההודעה, בשיטיבלך של נתיבות ביום שישי בשעה אחת עשרה בבוקר, כל זאת למרות הסכנה הגדולה שבדבר.

“מכיוון שיש סכנה רבה בסחורה זו וכיוון שהם לא עצרו את השיווק וכוון שסכנה יותר חמורה מאיסור. על כן יד לעצור מיידית את שיווק הסחורה של “יבולי הנגב” וגם להוריד את כל הסחורה שלהם מהמדפים.”

http://tinyurl.com/yzopzba

Comments are closed.